Joom apbalvo Latvijas skolu talantu attīstības reitinga uzvarētājus

Lai veicinātu augsti profesionālu speciālistu izglītību nākotnē svarīgākajās nozarēs, tostarp elektroniskajā komercijā un digitālo pakalpojumu sniegšanā, Latvijā radītā uzņēmumu grupa “Joom” šogad atbalsta Ata Kronvalda balvu, ko tradicionāli saņem labākās skolas, kuru audzēkņi parādījuši izcilus sasniegumus.

Uzvarētājus 24.augustā apbalvoja Joom valdes loceklis Jurijs Ivanovs.

“Nākotne nešaubīgi ir saistīta ar jaunām digitālajām, e-komercijas un finanšu tehnoloģijām, un tas liek uzdot divus svarīgus jautājumus – vai mums šodien ir pietiekami daudz talantu un, vai mēs ieguldām pietiekami līdzekļu, izglītojot nākamo paaudzi, kas būs jauno tehnoloģiju turpmākās attīstības virzītājspēks?” par izvēli atbalstīt Ata Kronvalda fonda pasniegtās balvas sacīja “Joom” vadītājs Jurijs Ivanovs.

Ata Kronvalda fonds apzina labākos

Ikviens Latvijas izglītības nozarē iesaistītais ir pazīstams ar Ata Kronvalda fondu un tā ieguldījumu kvalitatīvas vispārējās izglītības attīstībā. Fonds ir bezpeļņas organizācija, kuras misija ir apzināt talantīgākos Latvijas skolēnus un veicināt viņu izglītību un attīstību. Ar savu darbību fonds cenšas palīdzēt valstij atbalstīt un veicināt talantīgu skolēnu turpmāko izglītību, jo tieši viņi kādu dienu kļūs par valsts intelektuālajiem balstiem.

Kopš 1988.gada Ata Kronvalda fonds veido Latvijas skolu reitingu, pamatojoties uz skolēnu rezultātiem talantu vērtēšanas pasākumos, tostarp valsts un starptautiskajās olimpiādēs. Labākajām skolu komandām par veiksmīgu darbu skolēnu talantu attīstīšanā tiek piešķirtas ceļojošās Pūces balvas – “Lielā Pūce” un “Mazā Pūce”. Katru gadu, pamatojoties uz skolēnu sasniegumiem, tiek noteiktas labākās skolas dažādās kategorijās.

 

Līderi saglabā pozīcijas

Rīgas Valsts 1. ģimnāzija un RTU Inženierzinātņu vidusskola notur stabilas līderpozīcijas starptautisko olimpiāžu arēnā, ieņemot Zvaigžņu reitingā attiecīgi 1. un 2. vietu. Trešo vietu Zvaigžņu reitingā ieņem Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. Rīgas 10. vidusskola ir kāpusi no 6. vietas 2021.gadā uz 4. vietu šogad 2022.gada reitingā. Piekto vietu ieņem reitinga jaunpienācēja Valmieras Valsts ģimnāzija.

“Latvijas skolēnu talantu pamanīšana un atbalsts to tālākai attīstīšanai ir Latvijas attīstības un mūsu visu kopīgas labākas nākotnes stūrakmens. Skolas un pedagogi, kuri šo misiju izvirza kā būtisku sava darba virzienu, ir zelta vērtē un viņu darbs ir jāpamana, jācildina un tam jāiedvesmo visa izglītības saime. Vislielākais prieks par skolām, kas uzlabojušas savu sniegumu vai ir jaunpienācējas,” sacīja Ata Kronvalda fonda padomes vadītāja Evija Papule.

 

E-komercija kā ekonomikas virzītājspēks

Pēdējos divos gados Eiropas ekonomika ir saskārusies ar daudzām grūtībām, ko izraisīja Covid-19. Pandēmija skāra burtiski visas nozares, un e-komercija nebija izņēmums. Tomēr tajā pašā laikā “lokdauns” stimulēja tiešsaistes iepirkšanās attīstību. Ja aplūkojam Ecommerce Europe un EuroCommerce 2021.gada ziņojumu, tad redzam, ka Eiropas e-komercija pieauga par 13% līdz 718 miljardiem eiro, un šis pieauguma temps ir saglabājies stabils salīdzinājumā ar 2020.gada rādītājiem.

“Mēs uzskatām, ka ir ļoti svarīgi izcelt un atbalstīt labākās skolas, skolotājus un skolēnus šajos sarežģītajos laikos, ko radījusi pandēmija un tai sekojošā tālmācība. Tas ir nepieciešams, lai veidotu stabilu pamatu nākamās paaudzes attīstībai un stimulētu talantu atlasi un apmācību nākotnē. Tā kā izglītība ir viena no mūsu lielākajām bagātībām, tā ir jākopj un jāattīsta jau agrīnā posmā,” uzsvēra J. Ivanovs.

Pēc viņa teiktā, nākotnes ekonomika arvien vairāk balstīsies dažādos digitālos risinājumos. Uzņēmuma pārstāvētā e-komercijas nozare ir sasniegusi pavisam jaunu līmeni un tā tikai turpinās attīstīties, skaidro J. Ivanonvs un norāda: “Tāpēc mēs uzskatām, ka arī šodienas izglītības sistēmai ir jāstrādā, domājot par nākotni, proti, ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc labi izglītotiem digitālās pasaules ekspertiem. Tas neapšaubāmi prasa arī kvalitatīvu pedagogu darbu, un, lai stimulētu un atbalstītu kvalitatīvu izglītību, Joom kā tiešsaistes platforma šogad nolēma iesaistīties Latvijas labāko skolu apzināšanā un apbalvošanā.”

 

Digitālās tehnoloģijas pārņem pasauli

Joom ir starptautiska e-komercijas un finanšu tehnoloģiju uzņēmumu grupa, kas dibināta Latvijā 2016.gadā. Viss sākās ar tiešsaistes iepirkšanās platformu, un jau no paša sākuma tās uzmanības centrā bija starptautiskais bizness – patērētāju un pārdevēju no visas pasaules savienošana. Šodien Joom ir vairāk nekā 400 miljoni lietotāju visā pasaulē. Aktīvu lietotāju skaits jau sasniedzis 25 miljonus mēnesī, bet 16 miljoni cilvēku gadā veic pirkumus – 90% no tiem mobilajās ierīcēs.

Tomēr, saskaroties ar Covid-19, Joom pieņēma lēmumu attīstīt savu uzņēmējdarbību citās jomās, piemēram, tiešsaistes maksājumu, loģistikas, pārrobežu vairumtirdzniecības un pat farmācijas tirgus Vācijā. Joom ir kļuvusi par vairāk nekā tikai vienu uzņēmumu – tā ir uzņēmumu grupa, kurā strādā gandrīz 500 darbinieku un ir desmitiem biroju daudzās pasaules valstīs, tostarp Vācijā, Francijā, Luksemburgā, ASV un Honkongā.

Pašlaik Joom apvieno šādus uzņēmumus: Joom Marketplace – platforma tiešsaistes iepirkšanās veikšanai no visas pasaules; Onfy ir farmācijas tirdzniecības platforma Vācijā; Joompay – fintech pakalpojums ikdienas finanšu darījumiem Eiropā; Joom Logistics – uzņēmums, kas nodrošina loģistikas, tehnoloģiju un infrastruktūras pakalpojumus pārrobežu e-komercijai, un JoomPro – platforma pārrobežu vairumtirdzniecībai.

Iesaki šo rakstu citiem!

Leave a Comment